Data założenia postępowania: 2021-07-27
„Poprawa jakości środowiska miejskiego w Gminie Ząbkowice Śląskie” – Obszar nr 8 – nieczynny cmentarz przy ul. 1 Maja w Ząbkowicach Śląskich
2. Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
Główny kod CPV:
45000000-7 Roboty budowlane
Dodatkowe, pomocnicze kody CPV:45100000-8 Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45233260-9 Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych
45112710-5 Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
WYKONAWCA MOŻE ZŁOŻYĆ TYLKO JEDNĄ OFERTĘ.
ZAMAWIAJĄCY NIE DOPUSZCZA SKŁADANIA OFERT CZĘŚCIOWYCH.
ZAMAWIAJĄCY NIE DOPUSZCZA SKŁADANIA OFERT WARIANTOWYCH.
3. Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest remont nawierzchni na ścieżkach cmentarnych wskazanych na planie, znajdujących się w granicach działki 2/2 obręb Centrum. Działka znajduje się na obszarze wpisanym do rejestru zabytków. Projektuje się mineralną nawierzchnię alejek tj. utwardzoną z mieszankami kruszyw granitowych na podbudowie wzmocnionej. Nawierzchnia tego typu jest nawierzchnią przepuszczalną, nietoksyczną i trwałą.
Na projektowanej nawierzchni płaskiej należy formować spadki poprzeczne wielkości 2%
Na spadkach budować koryto spustowe wg dokumentacji.
UWAGA: Minimum 70 % korytowania pod nawierzchnię mineralną należy wykonywać ręcznie z uwagi na bezwzględną konieczność ochrony systemu korzeniowego istniejących drzew. Trasa biegnie po istniejących alejkach, są tam warstwy przepuszczalne oraz liczne korzenie i dlatego też się rezygnuje z podsypki przepuszczalnej.
Konstrukcja nawierzchni, warstwy od górnej:
− warstwa górna nawierzchni gr. 3,0cm z kruszywa granitowego frakcji 0-8mm;
− warstwa górna podbudowy gr. 5,0cm z kruszywa granitowego frakcji 0-16mm;
− warstwa dolna podbudowy gr. 12,0cm z kruszywa granitowego frakcji 0-31,5mm;
Projektuje się ,że granice alejek wyznaczone będą obrzeżami z ułożonej na sztorc po dłuższym boku cegły klinkierowej czerwonej o wymiarach 250x120x65 mm, ustawianej na ławie betonowej z betonu B15 (C12/15) z oporem.Na alejce wzdłuż południowej granicy cmentarza w dużej mierze jest zachowana stabilna podbudowa. Zalecane jest poluzowanie powierzchni i uzupełnienie przepłukanych miejsc, uzupełnienie tłucznia i wyrównanie. Pozostałe warstwy bez zmian.
W przypadku kolizji z systemem korzeniowym zaleca się ominięcie – przerwa w ułożeniu obrzeża z cegły.
Koryto ściekowe szerokości 38 cm należy wykonać z 2 warstw cegły klinkierowej czerwonej o wymiarach 250x120x65 mm, ustawiane na ławie betonowej z betonu B15 (C12/15).
Zabezpieczenie drzewostanu podczas robót budowlanych
Przed przystąpieniem do prac polegających na układaniu nawierzchni mineralnych należy wyznaczyć trasę transportową materiałów budulcowych, usuniętych drzew oraz składowania materiałów. Zdecydowanie w tej kwestii powinna być priorytetowo istniejąca droga przy wjeździe i wejściu na cmentarz. Po terenie cmentarza mogą poruszać się jedynie sprzęty i samochody o małych gabarytach. Wyznaczając boczne drogi dojazdowe i place składowe należy:
− zabezpieczyć pnie drzew matami słomianymi oszalowanymi deskami do wysokości nie mniejszej niż 200 cm i obejmującej całą powierzchnię pnia; deski muszą się wspierać o podłoże, przylegać ściśle do pnia a oszalowanie należy po obwodzie okręcić drutem minimum na trzech wysokościach;
− dla drzew dużych stosuje się obudowy drewniane ustawione w odległości od pnia minimum średnicy rzutu korony, a w przypadku drzew o wąskich koronach należy uwzględnić dwukrotną średnicę rzutu korony;
− istotne znaczenie ma ochrona systemów korzeniowych; jeśli nie ma możliwości poprowadzenia trasy przejazdu poza potencjalnym zasięgiem systemu korzeniowego (2x rzut korony drzewa)
należy ułożyć drogę roboczą z płyt betonowych typu „jumbo”’
− pod koronami drzew nie lokalizować składowisk materiałów budowlanych i chemicznych;
− zakazane jest składowanie i wylewanie środków trujących w obrębie drzew;
− nie wolno pod koronami drzew palić ognisk;
− pomiędzy drzewami obowiązuje zakaz poruszania się i parkowania ciężkim sprzętem poza wyznaczoną i zabezpieczoną trasą;
− prace ziemne w pobliżu drzew należy wykonywać ręcznie;
− nie należy wykonywać wykopów bliżej niż 2 m od pnia drzewa;
− podczas prac ziemnych prowadzonych w okresie letnim należy zabezpieczyć systemy
korzeniowe przed przesychaniem (matami lub folią);
− ograniczanie korzeni należy wykonać ostrą siekierą lub piłą;
− niedopuszczalne jest rwanie i miażdżenie systemów korzeniowych;
− nie nadsypywać ziemi i nie utwardzać nawierzchnią nieprzepuszczalną dla wody i powietrza systemów korzeniowych (rzut korony drzewa); jeżeli nie ma możliwości odsunięcia się z np. ciągami komunikacyjnymi przebiegającymi w pobliżu drzew to należy stosować systemy nawadniająco – napowietrzające bryły korzeniowe.
ZIELEŃ:
Wycinka drzew
Drzewa na cmentarzu zostały zakwalifikowane do usunięcia z powodów sanitarnych i zniszczenia technicznego. Są to znaczne ubytki w historycznym drzewostanie występującym w alejowym układzie charakterystycznym dla założeń cmentarnych.
Wycinkę drzew należy prowadzić metodą sekcyjną tak aby nie uszkodzić sąsiadujących drzew i ewentualnie nagrobków. Niedopuszczalne jest wyszarpywanie gałęzi i fragmentów ściętych konarów z bluszczu.
Wykonawca zobowiązany będzie do przygotowania grubizny z wyciętych drzew zgodnie z klasyfikacją jakościowo wymiarową a po jej zinwentaryzowaniu pocięcie na klocki o długości do 30 cm i transport w miejsce wskazane przez Zamawiającego do 5 km.
Sadzenie nowych drzew w miejscach po usuniętych drzewach.
Wyznaczając miejsca sadzenia należy zwrócić uwagę na:
- sąsiadujące drzewa i starannie zachowywać odległości pomiędzy drzewami,
- ze względu na podatność kołkowego mocowania drzew na dewastację zaleca się montaż systemem kotwowym, schowanym pod ziemią.
Sadzenie drzew w gruncie:
-jeżeli jest kolizja ze starą karpiną to należy zmierzać do jej usunięcia lub przynajmniej znacznego ograniczenia;
- po trwałym zaznaczeniu miejsca sadzenia wykopać doły o 15-20 cm szersze i tyleż głębsze w stosunku do wielkości bryły korzeniowej;
- wsypanie części ziemi urodzajnej na dno wykopu, tak aby bryła korzeniowa nie wystawała powyżej powierzchni gruntu (drzewo powinno być posadzone na wysokości na jakiej rosło w szkółce z tolerancją 1-2 cm poniżej);
- zamocowanie bryły korzeniowej systemem montażowym, zasypanie ziemią urodzajną,
wykonanie misy i wyściółkowanie jej okorkami lub mata kokosową.
Sadzone drzewa Tilia cordata i Acer platanoides winny być o śr. min. 10 cm na wysokości 100 cm zabezpieczone systemem montażowym (trzy palikowym).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:
1. Projekcie budowlanym.
2. STWIORB-ach.
3. Pomocniczych przedmiarach robót.
4. Dokumentach merytorycznych tj. inwentaryzacji zieleni i decyzjach.
4. Wykonawca ma obowiązek przedłożyć i uzgodnić z Zamawiającym harmonogram rzeczowo – finansowy, przedstawiając planowane wykonanie robót z podziałem na ich etapy i finansowanie w terminie nie dłuższym niż 14 dni od daty podpisania umowy. Zakres robót do wykonania przedstawiony w harmonogramie rzeczowo – finansowym musi być rozbity na elementy robót, czas realizacji oraz koszty finansowe.
5.Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji: na wykonane roboty budowlane na okres minimum 36 miesięcy. Okres udzielonej gwarancji zależy od Wykonawcy i stanowi jedno z kryterium oceny ofert.
6. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy zawiera załącznik nr 8 do SWZ.
7.EWENTUALNE występujące, bądź podane w opisach nazwy własne, znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródła lub szczególne procesy, które charakteryzuje/-ą produkty, materiały, wyroby, wyroby budowlane, urządzenia lub usługi mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych Zamawiającego.
Zamawiający dopuszcza w takich sytuacjach rozwiązania równoważne pod warunkiem ŁĄCZNEGO spełnienia następujących kryteriów oceny równoważności:
a) Dochowania tego samego poziomu kryteriów jakościowych tj. tego samego poziomu technicznego, technologicznego, wydajnościowego, funkcjonalnego założonego w dokumentacji. Wszystkie podane w dokumentacji ewentualne: nazwy własne, marki handlowe, znaki towarowe, patenty lub inne elementy wskazujące pochodzenie, źródła pochodzenia, szczególne procesy, które wskazują na dany, konkretny produkt, materiał, wyrób, wyrób budowlany, urządzenie lub usługę, zostały użyte przez Zamawiającego w celu sprecyzowania oczekiwań jakościowych tj. technicznych, technologicznych, wydajnościowych, funkcjonalnych. Zamawiający oświadcza, że dopuszcza składanie ofert, w których poszczególne produkty, materiały, wyroby, wyroby budowlane, urządzenia lub usługi wymienione w dokumentacji mogą być zastąpione produktami, materiałami, wyrobami, wyrobami budowlanymi, urządzeniami lub usługami równoważnymi. Poprzez pojęcie:produkty, materiały, wyroby, wyroby budowlane, urządzenia lub usługi równoważne należy rozumieć produkty, materiały, wyroby, wyroby budowlane, urządzenia lub usługi gwarantujące realizację zamówienia zgodnie z dokumentacją merytoryczną (np. projektową) postępowania oraz zapewniające uzyskanie parametrów technicznych, technologicznych, wydajnościowych, funkcjonalnych nie gorszych od założonych w dokumentacji;
b) Spełnienia wymogu kryterium legalności:równoważne produkty, materiały, wyroby, wyroby budowlane, urządzenia lub usługi muszą być dopuszczone do obrotu i stosowania zgodnie z obowiązującym prawem (np. m.in. z art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane – Dz. U. z 2020 r. poz. 1333 tj. ze zm.) Wykonawca, który zaoferuje produkty, materiały, wyroby, wyroby budowlane, urządzenia lub usługi równoważne wymagające zmiany posiadanych decyzji, będzie musiał w ramach wykonania zamówienia w imieniu Zamawiającego, uzyskać wymagane decyzje własnym staraniem i kosztem, gwarantując jednocześnie wykonanie zamówienia w terminie wynikającym z SWZ.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisane przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Obowiązek Wykonawcy wykazania równoważności jest obowiązkiem wynikającym z ustawy Pzp., który może być spełniony w jakikolwiek sposób pozwalający Zamawiającemu jednoznacznie stwierdzić zgodność oferowanych w ofercie produktów, materiałów, wyrobów, wyrobów budowlanych, urządzeń lub usług z wymaganiami określonymi w SWZ. Wykonawca zobowiązany jest wskazać i udokumentować równoważność na etapie składnia oferty zawierającej produkty, materiały, wyroby, wyroby budowlane, urządzenia lub usługi równoważne. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te produkty, materiały, wyroby, wyroby budowlane, urządzenia lub usługi wraz z ofertą.Zamawiający zastrzega sobie prawo wystąpienia o opinię na temat oferowanych produktów, materiałów, wyrobów, wyrobów budowlanych, urządzeń lub usług.Opinia ta może stanowić podstawę do podjęcia przez Zamawiającego decyzji o przyjęciu produktów, materiałów, wyrobów, wyrobów budowlanych, urządzeń lub usług równoważnych, albo odrzuceniu oferty z powodu braku równoważności.
Łączna ocena spełnienia ww. kryteriów (a i b) zostanie dokonana na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę dokumentów, wg zasady spełnia/ nie spełnia.
Załączniki:
Ogłoszenie o wyniku postępowania.pdf
67.38 KB 17.08.2021 - 13:53:18Informacja dot. unieeważnienia postępowania.pdf
55.24 KB 12.08.2021 - 12:30:23Informacja z otwarcia ofert.pdf
48.18 KB 12.08.2021 - 12:30:17Informacja w zakresie dyspozycji art. 222 ust. 4 ustawy Pzp.pdf
43.75 KB 12.08.2021 - 08:30:27Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia.pdf
37.04 KB 29.07.2021 - 13:22:13Pismo z dnia 29.07.2021 r. w sprawie zmiany SWZ.pdf
45.84 KB 29.07.2021 - 13:21:56Załącznik nr 16 do SWZ – Zaświadczenie o braku sprzeciwu.pdf
232.44 KB 27.07.2021 - 13:08:41Załącznik nr 15 do SWZ – Decyzja 1448-2020.pdf
2.10 MB 27.07.2021 - 13:08:28Załącznik nr 14 do SWZ – Decyzja 1404-2020.pdf
4.52 MB 27.07.2021 - 13:08:10Załącznik nr 13 do SWZ – Decyzja 1209-2020.pdf
1.32 MB 27.07.2021 - 13:07:46Załącznik nr 12 do SWZ – Inwentaryzacja zieleni.pdf
1.43 MB 27.07.2021 - 13:07:30Załącznik nr 11 do SWZ – STWIOR-y.7z
396.41 KB 27.07.2021 - 13:07:14Załącznik nr 10 do SWZ – Projekt budowlany.7z
704.03 KB 27.07.2021 - 13:06:57Załącznik nr 9 do SWZ – Pomocnicze przedmiary robót.7z
410.74 KB 27.07.2021 - 13:06:41Załącznik nr 7 do SWZ – Oświadczenie dotyczące wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia.rtf
344.56 KB 27.07.2021 - 13:01:47Załącznik nr 6 do SWZ – Zobowiązanie podmiotów do oddana niezbędnych zasobów.rtf
330.43 KB 27.07.2021 - 13:01:26Załącznik nr 5 do SWZ – Wykaz zamówień.rtf
369.68 KB 27.07.2021 - 13:01:12Załącznik nr 4 do SWZ – Wykaz osób.rtf
344.90 KB 27.07.2021 - 13:00:58Załącznik nr 1 do SWZ – Formularz ofertowy.rtf
419.19 KB 27.07.2021 - 12:59:431. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.
2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.
4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.
Ogłoszenie nieaktualne
Czas na składanie ofert upłynął...